CHYTRÁ KAMNA ADURO

Krbová kamna Aduro H1 vynikají čistými liniemi, třístranným prosklením spalovací komory, vysokou kvalitou použitých materiálů a také špičkovým řemeslným zpracováním, typickým pro všechny produkty této dánské značky. Kamna se liší od klasických kamen možností spalování kusového dřeva i pelet. Jsou vybavena programem, který se automaticky po dohoření dřeva přepne do spalování pelet a vy tak můžete přijet z práce do krásně vyhřátého domova. Vestavěný termostat hlídá Vámi nastavenou teplotu a topí v průběhu noci, když spíte. Ráno stačí přiložit dřevo a systém automaticky zastaví spalování pelet. V kamnech se dá topit i dřevěnými briketami. Kamna můžete zapálit i na dálku telefonem nebo tabletem jako klasická kamna na pelety a topit na požadovanou teplotu nastavenou třeba na 21°C.
Díky regulovatelnému výkonu v rozmezí 2 – 7 kW se skvěle hodí také do novostaveb a nízkoenergetických domů, které nepřetápí. Výhodou také je, že kamna můžete v režimu spalování dřeva využívat i ve chvíli, kdy vypadne dodávka elektřiny. Kamna tak mohou sloužit jako univerzální zdroj energie a v kombinaci s elektrického vytápění je to ideální zdroj vytápění. V našich projektech instalujeme elektrické radiátory Lipovica. Je to velmi dobrá a vyzkoušená kombinace. Tam, kde chybí ta trocha tepla ze dřeva, tak to dohřejí radiátory raz dva a přesně na požadovanou teplotu v každé místnosti, a tak šetří energii.Ve finále je to nejlevnější a bezproblémová instalace vytápění domu nebo bytu. Odpadá navíc hlídání kapalin, čerpadel, náhradních zdrojů, akumulačních nádrží, potrubí, radiátorů, ventilů a dalších možných poruch.

Technické parametry

Nominální výkon: 6 Kw
Rozsah výkonu: 2 – 9 dřevo/ 2 – 7 pelety
Vytápěcí schopnost 40 – 180 m3
Účinnost: 81% dřevo/ 86% pelety
Rozměry V x Š x H: 1200 x 500 x 508 mm
Kouřovod: 150 mm
Barva: černá
Horní připojení kouřovodu: ano
Vzdálenost od středu horního vývodu po zadní okraj kamen: 250 mm
Výška horního napojení od země po límec kouřovodu: 1187 mm
Zadní připojení kouřovodu: ano
Vzdálenost od země do středu zadního vývodu kouřovodu: 1082 mm
Externí přívod vzduchu: ano
Vzdálenost od země po střed trubky ext. přívodu vzduchu (zadní napojení): 466 mm
Netto váha (bez balení): 135 Kg
Brutto váha (s balením): 150 Kg
Vzdálenost od hořlavých materiálů za kamny: 150 mm
Vzdálenost od hořlavých materiálů z boku kamen: 650 mm
Vzdálenost od nábytku: 875 mm
Palivo: dřevo, ekobrikety, pelety
Max. délka polena: 40 cm

Výkon kamen je velmi flexibilní, a proto kamna můžeme použít i na chalupách a chatách, kde mohou už hřát, než dorazíte, a pak přiložit dřevo a je jak v ráji